Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

10 Wywiadów na 10-lecie Etheru Jazzu: Dorota Miśkiewicz ( punktem wyjścia do rozmowy stała się nowa jej płyta Bons Amigos)

I 10 lat Etheru Jazzu minęło!

Ważnych 10 lat. Dla mnie, jazzu… tak naprawdę wszystkiego, co wokół się działo. To był niezwykle ciekawy czas, w którym diametralnie zmieniła się nasza rzeczywistość.

Zanim Ether Jazzu ulegnie zmianie, zgodnie z wymogami czasu, w którym rzeczywistość wirtualna także ulega zasadniczym przemianom, zapraszam na 10 wywiadów, które postanowiłem przeprowadzić na 10-lecie mojego blogu.

A porozmawiam przede wszystkim z artystami, z którym bardzo często miałem okazję spotykać się w ostatnich dziesięciu latach. Z niektórymi udało mi się nagrać wiele wywiadów, które można odnaleźć na moim kanale YT.

https://www.youtube.com/@etherjazzu7315

Z innymi wielokrotnie widziałem się na koncertach, słuchałem ich muzyki, ale jakoś nie było czasu, albo miejsca na włączenie kamerki.

Wszystkie wywiady do tej serii nagrywam dokładnie w roku 2023, czyli jubileuszu Etheru Jazzu. Każdy będzie miał swój czas, aby mógł odpowiednio wybrzmieć, zanim pojawi się następny, pokazujący kolejnego niezwykle ciekawego artystę.

Uff, wreszcie przyszedł czas, by porozmawiać z Dorotą Miśkiewicz… trochę się naczekałem, ale była zajęta nagrywaniem, a potem wydawaniem płyty Bons Amigos, nagraną z gwiazdę latin jazzu, którą bez wątpienia pozostaje Toninho Horta.

Wspomniany album jest znakomitym punktem wyjścia do rozmowy o tym, co się zmieniło, a co pozostaje niezmienne w niej, w muzyce, w naszej rzeczywistości – pomyślałem.

Jedna ważna uwaga – lista artystek, z którymi chętnie rozmawiam, i porozmawiam również o mijających dziesięciu latach, zawiera o wiele więcej wspaniałych postaci. I mam nadzieję, że niebawem spotkam się nimi w kolejnych podcastach, które opublikuję niebawem.

Tymczasem, wykorzystując moment i przestrzeń Filharmonii Muzycznej w Łodzi, w której trwała próba orkiestry, udało się usiąść z Dorotą Miśkiewicz, którą jeszcze pamiętam z występów w chórkach z innymi artystami, z pierwszych naszych rozmów, w końcu z wielu koncertów, na których bywałem przez te wszystkie lata, by nagrać przedostatnią obiecaną rozmowę z cyklu 10 WYWIADÓW NA 10-LECIE ETHERU JAZZU:

Poleć znajomym / udostępnij: