Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

A kolejna Zadymka już się szykuje w Bielsku-Białej…

W tym roku na pewno podczas Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa będzie można spotkać Pata Metheny. Jako rezydent tegorocznej imprezy zapewne pojawi się na każdym koncercie, spotka z młodzieżą, ale przede wszystkim zagra swoją muzykę – w piątek: Pat metheny Trio & Darek Oleszkiewicz & Jonathan Barber; w niedzielę: NOSPR Orchestra & Pat Metheny „Missouri Skies and More” . I przyznam, że oba koncerty jawią się niezwykle atrakcyjnie.

Drugim rezydentem będzie tak naprawdę Wojtek Mazolewski. Bo przecież w czwartek zagra jako Wojciech Mazolewski Quintet „Polkę”, a w sobotę pojawi się w projekcie specjalnym.

Sczególnym wydarzeniem stanie się na pewno Gala Polskiego Jazzu, podczas której zostanie wręczona kolejna nagroda “Anioł Jazzowy Roku”, a na scenie wystąpią Dorota i Henryk Miśkiewiczowie w projekt wyjątkowym, do posłuchania i obejrzenia tylko na Zadymce Jazzowej w Bielsku-Białej.

A jeśli nie wystarcza komuś tych atrakcji, zapewniam, że pozostała część programu równie atrakcyjna, by wspomnieć Urbanatora, grającego w jazzowym podziemiu kopalnianym, czy koncert wysoko na Szyndzielni : https://zadymka.pl/

Do zobaczenia w Bielsku-Białej 2-10.03.19 🙂

Poleć znajomym / udostępnij: