Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Afrykamera – więcej niż festiwal, więcej niż trochę Afryki, dokładnie w Krakowie!

To sobie urządzili imprezę w Warszawie… 🙂
Niezwykle wyjątkowo się zapowiada festiwal “Afrykamera 2016”.

Od 17 kwietnia będzie tam naprawdę gorąco pod każdym względem, zresztą zgodnie z nazwą imprezy. Proszę spojrzeć na wybrane pozycje z programu :

17.04 (niedziela) 19:00:
PAKO SARR – koncert. Ten senegalski artysta o charakterystycznym głosie i świetnej technice wokalnej jest znany w naszym kraju, więc myślę, że nie wymaga specjalnej reklamy.

18.04 (poniedziałek) 21:00:
FOLIBA – koncert. To muzyka oparta na mocnym, transowym brzmieniu będnów. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. : djembe (dżembe), dunduny, balafon, korę i tamę. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem. Prawdziwy podzwrotnikowy klimat w Polsce? – trzeba przyznać, że nie lada atrakcja:).

24.04 (niedziela) 22:00:
SORAYA KSONTINI (Tunezja) – koncert.
Soraya Ksontini to tunezyjsko-szwajcarska autorka, kompozytorka i wokalistka. Na początku swojej kariery muzycznej związana była ze szwajcarską sceną hip-hop (słynne Sens Unik, Stress), a w 2007 roku została finalistką “Star Academy Maghreb”. Śpiewa po francusku, arabsku tunezyjsku i czasami po angielsku. Na koncercie będzie towarzyszył artystce gitarzysta Erwan Bijan Valazza. Jestem przekonany, że jeśli ktoś ją już słyszał, wybierze się na jej koncert do Krakowa. Jeśli jej nigdy wcześniej nie poznał, niech nie traci okazji, bo potem będzie naprawdę żałował.

Szczegóły na temat Afrykamera 2016: www.afrykamera.pl

No to się będzie działo… do zobaczenia w Krakowie!

 

afry

Poleć znajomym / udostępnij: