Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Ether Jazzu poleca: Freedom Jazz Festival w Łodzi!

To już trzecia edycja Freedom Jazz Festival, imprezy niezwykle oryginalnej, biorąc pod uwagę specyfikę wydarzeń muzycznych, odbywających się w całej Polce.

Wyjątkowe jest przede wszystkim przesłanie zwarte w samej nazwie Freedom Jazz Festival, jak również organizowanie jej przy okazji Święta Niepodległości, w sposób bezpośredni nawiązując w ten sposób do jednego z najważniejszych momentów w historii naszego kraju.

Ale równie ciekawy wydaje się program, na który składają się za każdym razem koncerty sacrum, z muzyką improwizowaną, opartą na polskiej muzyce ludowej, występów gwiazd światowego i polskiego jazzu, a także spotkania klubowe.

Tym razem festiwal potrwa aż pięć dni – do 7 do 11 listopada. A co się będzie działo?

Jednym z największych wydarzeń jest koncert pod nazwą ‘Projekt Paderewski”, w którym wezmą udział: Artur Dutkiewicz, Karol Szymanowski, Michał Szymanowski oraz śpiewaczka ludowa Maria Siwiec.

 

Na ludowo zagrają Adam Strug i Kapela Maliszów. Podczas koncertów Sacrum wystąpi miedzy innymi Grażyna Łobaszewska z Ajagore

 

Gwiazdami w tym roku będzie grupa SOULBOP XL, którą tworzą Simon Phillips (perkusja), Bill Evans (saksofon), Randy Brecker (trąbka), Teymor Phell (bass), Otmaro Ruiz (klawisze). Trasa koncertowa tego zespołu odbywa się z okazji 15-lecia pierwszego koncertu w Europie, i będzie to jedyny koncert w Polsce!

 

Szczegóły Freedom Jazz Festival:
www.fjf.com.pl

I oczywiście po każdym koncercie, po 22.00 spotykamy się na jam session w klubie Kij – mam nadzieję:).

Poleć znajomym / udostępnij: