Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Ibrahim Maalouf – jest okazja by go poznać, bo przyjeżdża do Polski, a potem może się okazać, że wstyd go nie znać:).

Ibrahim Maalouf w Polsce!

Dla tych, którzy zdążyli go poznać, zapowiedź jego koncertu może stać się jedynie zaskakującą wiadomością, ale ważniejsze, by wiadomość o jego przyjeździe dotarła do tych, którzy w ogóle Go nie znają, aby po latach nie żałowali, że ich tam nie było…

Panie i Panowie, Ibrahim Maalouf wystąpi w klubie Stodoła, 16 kwietnia 2015 roku!

Ibrahim Maalouf jest jednym z najciekawszych współczesnych trębaczy. Podkreślę “współczesnych”, choć zdaję sobie sprawę, jak wiele elementów składa się na jego granie.
Korzysta zarówno z tradycji muzyki arabskiej, zapewne stanowiącej dla niego podstawę tworzenia, jak również europejskiej, która niesamowicie go jakiś czas temu zaisnpirowała.

Nie ucieka od muzyki klasycznej, będącej dla niego swoistego rodzaju podstawą do poszukiwania perfekcyjnej formy, ale z drugiej strony zupełnie się nie ogranicza, korzystając z bogactwa elektroniki.

I znakomicie balansuje pomiędzy wszystkimi tymi elementami, tworząc bardzo osobistą opowieść o świecie, który go otacza właśnie tu i teraz.

O tym, jak wiele ma do powiedzenia, przekonają się wszyscy, którzy pójdą na jego koncert.
A proszę mi wierzyć, że wielu już go doceniło, nagradzając kolejne jego płyty, zachwycajac się występami na wielkich imprezach muzycznych w Europie i Ameryce.

Fakt, że wielokrotnie został nagrodzony jest znakomitą reklamę jego koncertu. Na pewno stanowi wystarczający powód, by samemu się przekonać, czy rzeczywiście jest prawdą, co o nim mówią i piszą:).

Moim zdaniem Ibrahim Maalouf najważniejsze dzieła ma jeszcze przed sobą, co uzasadnia użyte przeze mnie na początku stwierdzenie:
“ważniejsze, by wiadomość o jego przyjeździe dotarła do tych, którzy w ogóle Go nie znają, aby po latach nie żałowali, że ich tam nie było”.

Widzimy się 16 kwietnia w Stodole, gdzie zagra Ibrahim Maalouf?

Poleć znajomym / udostępnij: