Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Jazz & Literatura, czyli… co najmniej dwie przyjemności w jednym :)

Dla jednych jazz, dla drugich literatura, a gdzieś pomiędzy zdjęcia, obrazy, rozmowy… taki jest festiwal Jazz & Literatura.

Wiem, bowiem byłem na tej imprezie w poprzednim roku. wybrałem się do Chorzowa, w którym mają miejsce wszystkie wydarzenia, aby sprawdzić, jak bardzo wpływają na siebie wszystkie wymienione formy artystycznej wypowiedzi, a co za tym idzie, jak bardzo inspirują.

To przedziwne miejsce. Jakby pochłonięte swoją szarą rzeczywistością, nie zauważające, że coś naprawdę niezwykłego dzieje się przez tych kilka dni. Jednak wieczorem znika nagle wspomniana szarość, pokazując, jak wiele chowa piękna w każdym dźwięku, słowie, czy stworzonym obrazie. Wystarczy tylko chcieć otworzyć szeroko drzwi i wejść do środka…

I chwała organizatorom, że szukają wyjątkowych rzeczy, które sprawiają, że człowiek nie czuje rozczarowania, powiem więcej, wręcz odkrywa na nowo potrzebę przebywania ze sztuką.

Festiwal Jazz&Literatura jest wspólną inicjatywą Miejskiego Domu Kultury Batory reprezentowanego przez Dyrektora Sylwestra Paprockiego oraz Agencji New Talents’ Resources Marzena Anioł i powstał w porozumieniu z Miastem Chorzów. Współorganizatorami tegorocznej edycji są: Muzeum Zamkowe w Pszczynie – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego, Chorzowskie Centrum Kultury, Kompleks Sztygarka, Starochorzowski Dom Kultury, Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji, Wolność Czytania oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce.

Na pewno równie ciekawie będzie w tym roku, by wymienić wyłącznie muzyków, którzy wystąpią:

Broken Brass Ensemble:

Grzegorz Nagórski Euphonium Electric Quartet:

Marcin Świetlicki & Zgniłość:

Stanisław Słowiński Quintet:

Tubis Trio:

Buba Badjie Kuyateh:

Oleś Brothers & Christopher Dell:

Terminy koncertów oraz innych wydarzeń festiwalowych znajdziecie: www.jazziliteratura.com

Do zobaczenia więc w Chorzowie od 6 października. Ether Jazzu oczywiście tam będzie:)

Poleć znajomym / udostępnij: