Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Jechać, czy nie jechać.. na Sopot Jazz Festival? Jechać!

Ok, jadę po raz kolejny do Sopotu 13-15.10.16. Nawet przez moment się nie zastanawiałem, widząc, że na tegorocznym Sopot Jazz Festival wystąpią między innymi…

Joao Barradas – niezwykle ciekawy akordeonista, którego nie miałem okazji dotychczas usłyszeć “na żywo” – a wiele słyszałem na temat jego występów od ludzi, którzy z wypiekami na twarzy opowiadali o jego unikalnym podejściu do instrumentu, niesamowitej technice, a przede wszystkim emocjach, jakie w nich wywołał.

sopot-barradas

Sara Serpa, której poczynania śledzę z coraz większym zaciekawieniem, i którą namawiałem na przyjazd do naszego kraju od dłuższego czasu.

sopot-sara

Logan Richardson, legenda wytwórni Blue Note, który tym razem wystąpi z naszymi niezmiernie utalentowanymi muzykami młodego pokolenia, czyli Dominikiem Wanią, Maxem Muchą i Dawidem Fortuną.

sopot-logan

Tak, pozwoliłem sobie na ten skrót wydarzeń tegorocznej edycji Sopot Jazz Festival, zdając sobie sprawę, że pozostałe koncerty zapowiadają się równie interesująco.
Po prostu wymienione nazwiska niech będą jedynie swoistego rodzaju zajawką tej imrezy, a po szczegóły zapraszam tutaj: www.sopotjazz.pl

Do zobaczenia w Sopocie, 13-15.10.16.

Poleć znajomym / udostępnij: