Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Jesse Cook we Wrocławiu – konkurs z biletami!

Konkurs już nieaktualny, bowiem wszystkie zaproszenia zostały rozdane.
Zwycięzcy, którzy przysłali jako pierwsi prawidłowe odpowiedzi, zostali poinformowani mailowo jak mogą odbierać bilety:)
Dziękuję za zainteresowanie koncertem i udział w naszej zabawie.
Zapraszamy do kolejnych konkursów.

Pozdrawiam
Piotr Bielawski

 

 

Jesse Cook, znakomity gitarzysta i kompozytor z Kanady, będzie promował swój nowy album „Beyond Borders” na jedynym koncercie w Polsce!

14 listopada zagra w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Jesse Cook występował m.in. z Afro Celt Sound System, The Chieftains i z Nicolasem Reyesem, wokalistą Gipsy Kings, z którym jako nastolatek jammował na dachu domu swojego ojca. Otwierał koncerty największych legend jazzu i bluesa, takich jak: B.B. King, Ray Charles, Diana Krall, a jego utwory wykorzystane zostały w serialu „Seks w wielkim mieście” oraz w popularnym programie The Chris Isaak Show. Muzyk do tej pory nagrał 12 płyt.

Muzyk od ponad 20 lat cieszy się ogromną popularnością m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej. W Polsce z roku na rok zyskuje coraz większe rzesze fanów. Jego muzyka to unikalna fuzja wielu gatunków, a sam Cook przyznaje, iż czerpie inspiracje z wielu źródeł jak: rumba flamenca, muzyka latynoamerykańska, hinduska czy arabska.

Mimo iż nie gra typowego flamenco, został uznany przez magazyn „Acoustic Guitar” drugim, po Paco de Lucíi, najlepszym gitarzystą flamenco w 2009 r.

Charakterystyczne dla Cooka brzmienie gitary akustycznej, z mocną i zróżnicowaną sekcją rytmiczną Kubańczyka Chendy Leona oraz wyrazistymi skrzypcami Chrisa Churcha stanowi podstawę jego nowych piosenek. Ponadto gitarzysta eksperymentuje z nowymi technologiami, co bardzo urozmaica koncert.

Mam dla państwa dwa podwójne zaproszenia na ten koncert.
Proszę tylko napisać, jaki tytuł nosiła debiutancka płyta tego artysty: etherjazzu@gmail.com

Poleć znajomym / udostępnij: