Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

K.R.A.N znowu gra swoją muzykę – mam 3 pojedyncze bilety na koncert w Łodzi!

K.R.A.N znowu gra swoją muzykę. Gdybyście chcieli ją usłyszeć, nie wystarczy wyciszyć telewizor, komputer, czy jakiekolwiek inne urządzenie zakłócające spokój. Trzeba sprawdzić miejsca i daty koncertów, a potem odważnie podążyć za dźwiękiem, który stopniowo zaczyna coraz bardziej intrygować.

Wiem, co piszę, bo dokładnie tak było ze mną.

W konsekwencji zupełnie hipnotyzuje, nakazując zostać i słuchać muzyki, którą niby wszyscy znają za sprawą wielu odniesień, jednak nigdy nie słyszeli w takiej formie.

A to zapewne dlatego, że chociaż Tomasz Licak, Marek Kądziela, Kasper Tom Christiansen i Richard Andersson wielokrotnie się przyznali, iż podążają w kierunku bebopu, czy nawet hardbopu, to jednak największy wpływ na ich granie ma eksperymentowanie z emocjami.

I lepiej niech nie zaprzeczają, bowiem zaledwie w kilku zdaniach mógłbym udowodnić prawdziwość mojej tezy.

Proszę pójść na ich koncert, by samemu się przekonać, czy mam rację. Ale słuchając, proszę nie być zdziwionym, że odtwarzają państwa przeżycia. Tym bardziej proszę nie zdawać pytań, jak oni to robią, bo nie ma w tym jakiejkolwiek tajemnicy.

Improwizują tu i teraz, odwołują do naszej współczesnej emocjonalności, a co za tym idzie, odwzorowują dosyć wiernie istotę naszego zagubienia w plątaninie nakładających się na siebie uczuć, którym ulegamy w każdej chwili.

Nie starają sie przy tym czegokolwiek porządkować, o nie… W sposób wyrafinowany zmieniają jedynie perspektywę, dając możliwość odkrywania i nazywania poszczególnych stanów emocjonalnych.

Dzięki temu zaczynamy odbierać ich muzykę bardziej osobiście, zamykając w swoim małym, intymnym świecie…

 

Aha, trasa koncertowa, której rozpiska znajduje się tutaj: http://www.marekkadziela.com/; poprzedza wydanie kolejnej płyty zespołu K.R.A.N.

A ja polecam przede wszystkim koncert w Łodzi – 27 marca 2015, klub Łącznik – na który na pewno sie wybiorę!

Uwaga,
mam 3 pojedyncze bilety dla miłośników muzyki improwizowanej, zainteresowanych występem formacji K.R.A.N w Łodzi. Proszę napisać, w którym roku została wydana debiutancka płyta tego zespołu: etherjazzu@gmail.com

 

 

Poleć znajomym / udostępnij: