Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Konkurs: trzy zaproszenia na koncert Sylvie Courvoisier Trio w Warszawie, kto chciałby się wybrać?

Adamiakjazz.pl i etherjazzu.pl zapraszają na koncert Sylvie Courvoisier Trio, który odbędzie się 13 czerwca o godzinie 20.30, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W.Lutosławskiego w Warszawie.

Jeśli o mnie chodzi… na pewno będę na tym koncercie, gdyż Sylvie Courvoisier jest artystką naprawdę wyjątkową pod wieloma względami.

Wielokrotnie byłem zaskakiwany, gdy prostymi środkami tworzyła tak wiele muzyki, jakby precyzyjnie odwzorowywała kilka światów w jednym czasie.

Jak sądzę, po prostu nie ogranicza jej jakakolwiek forma muzyczna, co nie oznacza, że mamy do czynienia wyłącznie z muzyką improwizowaną. Korzysta bowiem z wielu inspiracji, precyzyjnie planując swoje kompozycje.

Niesamowite, z jaką lekkością potrafi łączyć wiele różnych elementów, w konsekwencji doprowadzając do sytuacji, w której mogłoby się wydawać, że mamy do czynienia z niezmiernie prostym schematem.

Bo Sylvie Courvoisier jest doskonałym przykładem, jak ważny dla twórcy jest odbiorca.

Nie sądzę, by szła na jakiś kompromis z muzyką, a jednak niesamowicie potrafi zadbać o czytelność swoich utworów, dzięki której pozostają zrozumiałe nie tylko dla prawdziwych znawców improwizacji.

I jakby tego było mało, nieustannie odczuwam, że chowała w sobie przedziwną tajemnicę, z której wynika to całe jej granie.

Długo można by wymieniać postaci, z kórymi grała, więc zamiast tego, za najlepszą reklamę koncertu Sylvie Courvoisier Trio niech posłużą fragmenty występów tego zespołu:

DLA ZAINTERESOWANYCH KONCERTEM SYLVIE COURVOISIER TRIO –
13.06.15, godz.20.30, Studio PR Im.W.Lutosłwskiego w Warszawie –
MAMY TRZY POJEDYNCZE ZAPROSZENIA!

WYSTARCZY NAPISAĆ NAZWISKA TRZECH ZNANYCH MUZYKÓW, Z KTÓRYMI WYSTĘPOWAŁA SYLVIE COURVOISIER.

MAILA Z POPRAWNĄ ODPOWIEDZIĄ NALEŻY PRZYSŁAĆ DO 22.03.2015,

NA ADRES: etherjazzu@gmail.com

ALE UWAGA, PROSZĘ SIĘ SPIESZYĆ, BOWIEM PIERWSZE TRZY OSOBY,
KTÓRE POPRAWNIE WYMIENIĄ TYCH MUZYKÓW,
WYGRYWAJĄ!

Poleć znajomym / udostępnij: