Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Sphere: tym bardziej przyjdź, jeśli potrzebujesz z kimś porozmawiać.

Trio Sphere koncertuje w Polsce. Jednak tym razem, zanim napiszę kilka słów o zespole, a także wyjaśnię, dlaczego koniecznie muszę się wybrać na ich koncert, krótkie zastanowienie, na który występ się wybrać.
W grę wchodzą dwa terminy i miejsca, w których muzyka Sphere zabrzmi na pewno wyjątkowo.
17.12.13 – Bajkonur w Łodzi. 20.12.13 – U Muzyk’uff w Gdyni.

Sphere stworzyli:
Ania Rybacka – laureatka wielu konkursów jazzowych, w tym Lady Summertime, Nardis Jazz Vokal Yarismasi, Voicingers, czy Jazz Krokus Festiwal. Studiująca i występująca o wiele częsciej poza granicami kraju, przede wszystkim z zespołem Ania Rybacka Quintet, ale współpracująca również z Danish Radio Big Band, czy choćby Orkiestrą Symfoniczną Odense.
Marek Kądziela – gitarzysta, którego chyba nie muszę przedstawiać, bowiem od pewnego czasu przebywa i tworzy w Łodzi. Pozwolę sobie przypomnieć, że Marek jest absolwentem Carl Nielsen Academy of Music Odense w Danii, współzałożycielem i kompozytorem muzyki w zespołach Hunger Pangs, International Jazz Quintet Off-Quar-Tet, oraz Kran.
Jakub Dybżyński – klarnecista, absolwent Wydziału Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, oraz Carl Nielsen Academy of Music w Danii. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych oraz przedstawień, m.in. dla Akademii Teatralnej w Warszawie i Szkoły Filmowej im. Machulskich. Najczęsciej się pojawia z zespołem Ephemeric Quintet.

Proszę przyznać, że interesujące się wydają projekty, w których dotychczas wzięli udział. W pewien sposób nakreślają, czego można się spodziewać po występach Sphere. Ale przecież nadal nie oddają istoty ich piosenek, w których doskonale się mieszają fragmenty melodii z jakimś przedziwnym eksperymentem.
I jest w tym swoistego rodzaju rozmowa.

Tytuł mojej zapowiedzi mógłby sugerować, że zapraszam szczególnie tych, którzy czują się samotni. Ech, chyba każdy potrzebuje takich chwil, w których może spokojnie ze sobą porozmawiać.
A jeśli się okaże, że odnajdzie w sobie potrzebę dialogu z kimś więcej? A tak może być…
Jestem pewny, że tak będzie!

Poleć znajomym / udostępnij: