Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie – do zobaczenia!

Jeśli ktoś mieszka w Krakowie, albo może sobie pozwolić już w kwietniu na długi urlop, niech czuje się zaproszony do tego pięknego miasta na XX Międzynarodowy Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie.
W dniach 9-30 kwietnia 2014 będą tam grać jazz – i to jaki jazz!

http://www.jazz.krakow.pl/festiwal/

Wybiorę się na dwa koncerty w ramach tego festiwalu.

Po pierwsze:
10 kwietnia zamierzam posłuchać duetu Adam Bałdych & Yaron Herman.
Znam ich najnowszą płytę, zatytułowaną “The New Tradition”. Muszę przyznać, że muzyka z tego albumu zmienia moje postrzeganie, czym naprawdę może być duet w swojej istocie, albo lepiej powiedzieć, że niesamowicie rozszerza moje wyobrażenie, jak wiele może zagrać zaledwie dwóch instrumentalistów – bezsprzecznie znakomitych muzyków, obdarzonych ogromną wyobraźnią i pasją tworzenia.
Na tej płycie potrafili odnaleźć zupełnie nowe przestrzenie dla swojego grania, proszę więc sobie wyobrazić, jak może zabrzmieć ich muzyka “na żywo”, gdy nagrania staną się zaledwie podstawą do dalszego improwizowania.
Na dodatek “The New Tradition” ukazuje się dopiero w maju, więc po co czekać:)…

Po drugie:
13 kwietnia pojawię się na Festiwalu Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie, by znowu posłuchać, jak śpiewa Cassandra Wilson.
Ech, nikt chyba nie potrafi zapomnieć klimatu koncertów Cassandry Wilson. Pamiętam chyba wszystkie momenty z dotychczasowych jej występów. Nie będę ich przypomminał, po prostu zaczekam na koncert w Krakowie, by zwyczajnie spróbować opisać wszystko w relacji. Może mi się uda oddać choć cząstkę tej magii…

Do zobaczenia w Krakowie:).

Poleć znajomym / udostępnij: