Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Tomasz Licak/Radek Wośko Quartet w Łodzi!

Marek Kądziela zaprasza po raz kolejny do Wytwórni – 9 kwietnia, godzina 20.00.

Wielokrotnie już pisałem o jazzowych spotkaniach organizowanych przez Marka Kądzielę w klubie Wytwórnia.
W ramach tego cyklu pojawi się tym razem niesamowity skład Tmasz Licak/Radek Wośko Quartet.

Licak-Wosko Quartet

Uff, nie trzeba jechać do Danii, by ich wreszcie posłuchać:). Bo Tomek Licak i Radek Wośko spędzają tam podobno większość czasu, a pozostali muzycy ze składu ich zespołu stamtąd przecież pochodzą.
Odleglą historią się wydaje już dzisiaj ich pierwsze wspólne granie, które miało miejsce 10 lat temu w Szczecinie. Od tego czasu wiele się zmieniło również w ich muzyce. Jak wiele? Będzie to można wreszcie usłyszeć!

Carl Winher i Martin Buhl – to doskonali, doświadczeni, choć młodzi muzycy z Danii. Carla Winthera możemy odnaleźć w składach takich wybitnych muzyków, jak Jerry Bergonzi czy George Garzone. Martin Buhl był członkiem zepsołu Grega Cohena.

W takim składzie nagrali płytę, którą przyjadą promować do Łodzi. Album “Entrails United” jest zbiorem ich autorskich utworów, będacym doskonałym materiałem do improwizowania – zresztą, zgodnie z tytułem tej płyty, podkreślającym, że nie mamy do czynienia z zamkniętą formą, a procesem, który wciąż rozwija ich improwizacje.

A po koncercie… jak zwykle scena dla każdego, chcącego pograć z Markiem Kądzielą oraz z Tomasz Licak/Radek Wośko Quartet.

Poleć znajomym / udostępnij: