Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Z cyklu “będę tam”: Adam Pierończyk w Sali pod Liberatorem.

Adam Pierończyk w Muzeum Powstania Warszawskiego (Sala pod Liberatorem) – niedziela 9.02.2014, godz. 19.00.

http://piotrbielawski.natemat.pl/85341,adama-pieronczyka-rozwazania-na-temat-wiecznosci-czyli-zapiski-z-czerwonego-klasztoru

Jeśli ktoś chciałby usłyszeć, jak Adam Pierończyk improwizuje materiał z płyty “The Planet Of Eternal Life”, powinien się wybrać do Warszawy w niedzielę, 9.02.2014.

To najlepsza okazja, aby osobiście się znaleźć w świecie jazzowej improwizacji, będącej swoistego rodzaju punktem wyjścia do wszelakich rozważań.
Po pierwsze, wreszcie znajdując odpowiedni czas i miejsce – na dodatek bardzo szczególne i wyjątkowe w swoim klimacie – po drugie okrywając prawdziwą emocję w tym jego graniu.

Jego emocję, która zapewne nie musi stanowić chwili zapisanej na płycie. Może być następną, będącą złożeniem własnych przemyśleń artysty, wpływu otoczenia oraz obecności wszystkich uczestników spektaklu.

Naszą emocję, wynikającą z wielokrotnego słuchania albumu, odnalezienia naszej prawdy o tej muzyce, ale także odczucia prawdziwych emocji, których nie potrafiliśmy odnaleźć podczas zwykłego jej słuchania w domu.

Wreszcie będzie można stwierdzić, czy wszystko, co odczuwaliśmy w trakcie słuchania tej muzyki przetrwało w nienaruszonym stanie.
Z nadzieją, że może w procesie poszukiwania “wieczności” nie zatrzymaliśmy się w Twierdzy Peitz.
Bo jestem przekonany, że nie pozostał w niej Adam Pierończyk, który wciąż rozwija swoją improwizację.

Poleć znajomym / udostępnij: