Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Pawlik & Pawlik… się zadzieje w Łodzi!

Nie wiem od czego zacząć, zapowiadając ten koncert – Pawlik & Pawlik: Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, ul. Żubardzka 2a Łódź, 19.02.16, godz. 20.00 – bo obie jego części wydają mi się równie ważne:).

Właśnie, przyczynkiem do zagrania dwóch Pawlików na jednej scenie jest premiera płyty “Lonely Journey”, którą nagrał Łukasz Pawlik z zespołem w składzie: Dawid Główczewski, Cezary Konrad, Paweł Pańta oraz Mike Stern i Michael “Patches” Stewart.

https://www.facebook.com/eightbteam/videos/1074779912574554/

Tak, jednak nie mniej ważny i ciekawy wydaje się występ Włodka Pawlika, bowiem zagra materiał z pierwszej swojej płyty wydanej po otrzymaniu nagrody Grammy, a zatytułowanej “America”.

Przyznam, że w pierwszym przypadku nie będzie chodziło o porównanie tych dwóch muzyków – jeśli już to interesuje mnie bardziej ich odmienność, niżeli doszukiwanie się jakichkolwiek podobieństw.

Najbardziej intrygujące wydaje mi się znalezienie w świecie tego młodego artysty, z nadzieją, że naprawdę zachwyci, wciągnie mnie swoim klimatem, w którym odnajdę coś zupełnie nieznanego, bądź czegoś zapomnianego w muzyce. Nie wiem, jak będzie, ale wiem – po tym co już usłyszałem z nowej płyty Łukasza Pawlika – że naprawdę tak może się zdarzyć!

Jeśli chodzi o Włodka Pawlika, liczę na niesamowitą energię, która rozniesie swoim entuzjazmem nas wszystkich, po raz kolejny pokazując, że polski jazz wciąż stanowi niesamowitą siłę. A materiał nagrany na płycie “America” znakomicie się nadaje do tego, aby udowodnić tezę, iż jazz w tym kraju nadal się rozwija, choć wielu uważa, że wszystko zostało już powiedziane (czyt: zagrane).

No to idziemy na koncert Pawlik & Pawlik – Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów
ul. Żubardzka 2a Łódź, 19.02.16, godz. 20.00.

Nie może tam Was zabraknąć!

Poleć znajomym / udostępnij: