Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Ether Jazzu świętuje 10 lat! Czas na nową grafikę, nowe wywiady, recenzje, audycje…

I 10 lat Etheru Jazzu minęło!

Ważnych 10 lat. Dla mnie, jazzu… tak naprawdę wszystkiego, co wokół się działo. To był niezwykle ciekawy czas, w którym diametralnie zmieniła się nasza rzeczywistość.

Tak rozpoczynałem każdy kolejny wywiad z serii 10 Wywiadów na 10-lecie Etheru Jazzu.

Rozmawiałem przede wszystkim z artystami, z którym bardzo często miałem okazję spotykać się w ostatnich dziesięciu latach. Z niektórymi udało mi się nagrać wiele wywiadów, które można odnaleźć na moim kanale YT.

https://www.youtube.com/@etherjazzu7315

Z innymi wielokrotnie widziałem się na koncertach, słuchałem ich muzyki, ale jakoś nie było czasu, albo miejsca na włączenie kamerki.

Jest jeszcze wielu, z którymi powinienem porozmawiać z okazji 10-lecia Etheru Jazzu. Obiecuje, że tych pierwszych dziesięć wywiadów stanowi jedynie pierwszą serię, która na pewno będzie miała swoją kontynuację pod nazwą 10 lat minęło!

Tak, Ether Jazzu będzie istniał dalej. Jako jego autor, zdaję sobie sprawę, że skupia wielu miłośników improwizacji, niezwykle zaangażowanych w jego działanie.

WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJĘ ZA LAJKOWANIE, WSPIERANIE, SUGESTIE, POMOC, SPOTKANIA, MOBILIZOWANIE, PODPOWIADANIE, PRZESYŁANE NAGRANIA, POŚWIĘCONY CZAS NA WYWIADY I ROZMOWY, ANGAŻOWANIE SIĘ W RÓŻNE AKCJE ORGANIZOWANE PRZEZ ETHER JAZZU.

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA:

PRZEDE WSZYSTKIM DLA MUZYKÓW, ZA ICH TWÓRCZOŚĆ, KTÓRA INSPIRUJE, OTWIERA WYOBRAŹNIĘ, URUCHAMIA WRAŻLIWOŚĆ.

Za muzykę, opowieści, wywiady…

DLA MICHAŁA I BOLKA, KTÓRZY PIERWSZY ETHER JAZZU ZBUDOWALI OD PODSTAW, BY MÓGŁ SUPER WYGLĄDAĆ W INTERNECIE.

Dziś wygląd Etheru Jazzu trochę się zmieni, ale o tym za chwilę…

DLA AGI ZA JINGLE ETHERU JAZZU. ZA JEJ FANTASTYCZNE POMYSŁY NA ICH BRZMIENIE I PRZEUROCZY GŁOS, KÓRY ZAWSZE BĘDZIE KOJARZYŁ SIĘ Z ETHEREM JAZZU.

I to pozostanie niezmienne, wciąż jej wokalizy będą moją wizytówką…

DLA ŻANETY Z KRAKOWSKIEGO TU I ÓWDZIE ( KIEDYŚ ŁÓDZKIEGO), KTÓRA ZAWSZE WE MNIE WIERZYŁA. WIELE RAZY ORGANIZOWAŁA KONCERTY POD SZYLDEM ETHERU JAZZU.

Zwłaszcza dziękuję za tegoroczne wydarzenia, z okazji 10-lecie Etheru Jazzu…

W KOŃCU DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY UŻYCZALI MI MIEJSCA NA NAGRYWANIE VIDEO WYWIADÓW. NIE JESTEM W STANIE WYMIENIĆ TUTAJ WSZYSTKICH, ALE O NIKIM NIE ZAPOMINAM.

I wciąż liczę na współpracą, dzięki której mogę opowiadać o polskiej muzyce improwizowanej, pokazywać ją zarówno tym, którzy od dawna jej słuchają, jak również tym, którzy wciąż jej poszukują.

Oczywiście z nadzieją na kolejne 10 lat naszej współpracy:).

I mam nadzieję, że Polish Jazz będzie coraz bardziej popularny na całym całym świecie, dzięki partnerom, z którymi nawiązuje kontakt Ether Jazzu.

Tak jak 10 lat temu, zapraszam więc do współpracy, proponowania, czego nowego posłuchać, na jaki koncert czy festiwal się wybrać, z kim porozmawiać. Dzięki wspólnej pracy uda się zauważyć i opisać wiele ciekawych zjawisk w polskiej muzyce, czego sobie i miłośnikom Etheru Jazzu życzę:).

Piotr Bielawski

No to zaczynamy kolejne 10-lecie Etheru Jazzu! Ale uwierzcie mi, poza nową grafiką, nie zmieni się nic w istocie Etheru Jazzu. Pod względem zawartości pozostanie sobą:

Do poczytania, posłuchania, zobaczenia…

Aha, aby łatwiej odnaleźć, zamieszczam linki do wywiadów z serii

10 WYWIADÓW NA 10-LECIE ETHERU JAZZU:

Poleć znajomym / udostępnij: