Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

Zadymka Jazzowa w Bielsku-Białej: są przynajmniej dwa powody, że tam pojadę.

Oto program tegorocznej Bielskiej Zadymki Jazzowej:
http://www.zadymka.pl/?page_id=1474
Zaczynam od zamieszczenia informacji o wszystkich koncertach, aby od razu wykazać, że powodów pojawienia się na tegorocznym festiwalu jest o wiele więcej niż tylko te dwa, przeze mnie wspomniane w tytule.

Jest w czym wybierać, biorąc pod uwagę różnorodność koncertów, znakomite nazwiska muzyków, a także wiele polskiej, świeżej muzyki improwizowanej, która zabrzmi podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej 2014!

Zazdroszczę wszystkim, którzy będą mogli uczestniczyć w całym festiwalu. Jeśli o mnie chodzi, niestety muszę wybierać. A skoro tak…

Dianne Reeves przyciąga mnie jak magnes. Jej nigdy nie mogę się oprzeć, słysząc zapowiedź, że śpiewa swoje piosenki.
Bez wątpienia kolejny magiczny wieczór przed nami. Jestem przekonany o wyjątkowości każdego jej spektaklu. Nie koncertu, a prawdziwego spektaklu, gdyż tak odbieram spotkanie z prawdziwą divą współczesnej piosenki.
Niewielu artystów sprawia, że mogę słuchać tych samych piosenek godzinami. Dianne Reeves należy do tych nielicznych – już ciszę się na to spotkanie!

Bez wątpienia występ Dianne Reeves jest powodem pierwszym i najważniejszym, właściwie już wystarczającym, aby pojechać na Bielską Zadymkę Jazzową.

I choć w tym momencie drugi powód może się wydawać mniej znaczący, podkreślę go również, gdyż moim zdaniem polska scena jazzowa zasługuje na zainteresowanie, by nie powiedzieć prawdziwe uznanie.
Nie muszę chyba zapewniać, że polska muzyka stanowi zasadniczy temat na moim blogu, co chyba uzasadnia ostatni przyczynek do mojego wyjazdu na ten festiwal?

A naszego grania będzie tam mnóstwo – oj, będzie się działo!
Chociażby w środę, tuż po koncercie Dianne Reeves zaprezentuje się Robert Szewczuga Trio. W trakcie festiwalu będzie można zobaczyć dawno nie słyszany zespół Macieja Tubisa, potem zagra Sound Machine Trio, feat.Tomasz Nowak, czy w końcu na scenie pojawi się HeFi Quartet.
Spotkać ich wszystkich w jednym czasie i miejscu – bezcenne.

Niebawem pierwsze relacje z kilku wydarzeń tegorocznej Bielskiej Zadymki Jazzowej w Bielsku-Białej!

Poleć znajomym / udostępnij: