Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

10 wywiadów na 10-lecie Etheru Jazzu: Adam Bałdych

I 10 lat Etheru Jazzu minęło!

Ważnych 10 lat. Dla mnie, jazzu… tak naprawdę wszystkiego, co wokół się działo. To był niezwykle ciekawy czas, w którym diametralnie zmieniła się nasza rzeczywistość.

Zanim Ether Jazzu ulegnie zmianie, zgodnie z wymogami czasu, w którym rzeczywistość wirtualna także ulega zasadniczym przemianom, zapraszam na 10 wywiadów, które postanowiłem przeprowadzić na 10-lecie mojego blogu.

A porozmawiam przede wszystkim z artystami, z którym bardzo często miałem okazję spotykać się w ostatnich dziesięciu latach. Z niektórymi udało mi się nagrać wiele wywiadów, które można odnaleźć na moim kanale YT.

https://www.youtube.com/@etherjazzu7315

Z innymi wielokrotnie widziałem się na koncertach, słuchałem ich muzyki, ale jakoś nie było czasu, albo miejsca na włączenie kamerki.

Wszystkie wywiady do tej serii nagrywam w tym roku, co nie oznacza, że natychmiast publikuje. Każdy będzie miał swój czas, aby mógł odpowiednio wybrzmieć, zanim pojawi się następny, pokazujący kolejnego niezwykle ciekawego artystę.

I wreszcie znalazł się moment, by po latach porozmawiać z Adamem Bałdychem, z którym nie widzieliśmy się od dawna, a wcześniej przeprowadziliśmy przecież wiele rozmów o życiu, jazzie, improwizowaniu, sztuce.

Pamiętam równie dobrze spotkanie w Zielonej Górze, na konferencji poświęconej Zbigniewowi Seifertowi, koncert poczatkującej grupy Damage Control w Łodzi, czy choćby sesję nagraniową w Radiu Łódź, która początkowała kolejny etap jego działalności.

Jak się okazuje, umówiłem się z nim na ten wywiad w momencie następnego przełomu. Adam Bałdych właśnie otwiera swoje wydawnictwo. Nagrał dwie nowe płyty, które niebawem się ukażą pod jego szyldem.

A że jest w ogóle jest zapracowanym artystą, nie muszę chyba nikogo przekonywać…

Poleć znajomym / udostępnij: