Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

10 Wywiadów na 10-lecie Etheru Jazzu: Artur Dutkiewicz

I 10 lat Etheru Jazzu minęło!

Ważnych 10 lat. Dla mnie, jazzu… tak naprawdę wszystkiego, co wokół się działo. To był niezwykle ciekawy czas, w którym diametralnie zmieniła się nasza rzeczywistość.

Zanim Ether Jazzu ulegnie zmianie, zgodnie z wymogami czasu, w którym rzeczywistość wirtualna także ulega zasadniczym przemianom, zapraszam na 10 wywiadów, które postanowiłem przeprowadzić na 10-lecie mojego blogu.

A porozmawiam przede wszystkim z artystami, z którym bardzo często miałem okazję spotykać się w ostatnich dziesięciu latach. Z niektórymi udało mi się nagrać wiele wywiadów, które można odnaleźć na moim kanale YT.

https://www.youtube.com/@etherjazzu7315

Z innymi wielokrotnie widziałem się na koncertach, słuchałem ich muzyki, ale jakoś nie było czasu, albo miejsca na włączenie kamerki.

Wszystkie wywiady do tej serii nagrywam dokładnie w roku 2023, czyli jubileuszu Etheru Jazzu. Każdy będzie miał swój czas, aby mógł odpowiednio wybrzmieć, zanim pojawi się następny, pokazujący kolejnego niezwykle ciekawego artystę.

Tymczasem przyszedł czas, by wreszcie po latach zrobić wywiad z Arturem Dutkiewiczem, z którym po raz pierwszy mieliśmy okazję rozmawiać… może właśnie 10 lat? Nawet na pewno! Pamiętam, jak spotkaliśmy się na Jazz Juniors. Co ważniejsze wciąż dokładnie pamiętam, o czym wtedy rozmawialiśmy.

Od tamtego wywiadu mieliśmy okazję spotkać się miedzy innymi na Freedom Jazz Festival w Łodzi, by po kilku kolejnych latach znowu rozmawiać na tej samej imprezie, w 2023 roku.

Roku jubileuszowym dla Etheru Jazzu! Co za szczęśliwy przypadek – pomyślałem. Oto historia naprawdę zatoczyła koło, dając być może nowy początek dla mojej dalszej działalności w roli blogera.

A że zawsze wywiady z Arturem Dutkiewiczem są ciekawe, zapraszam na spotkanie z Nim i Nowosielskim, o którym będziemy przede wszystkim rozmawiać. Oto jesteśmy tuż po koncercie Artur Dutkiewicz TrioNowosielski. Ten Nowosielski to znakomity punkt wyjścia do rozmowy o twórczości Artura Dutkiewicza. Dzieła tego wybitnego polskiego malarza, które zainspirowały Artura, znakomicie ukazują wszystko, co charakterystyczne w jego muzyce. W takim razie to również znakomity punkt wyjścia, by przeanalizować tych ostatnich dziesięć lat, które ukształtowały Artura Dutkiewicza.

Jesteśmy tuż po koncercie. Niektórzy jeszcze przez chwilę przysłuchiwali się naszej rozmowie…

Poleć znajomym / udostępnij: