Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

10 wywiadów na 10-lecie Etheru Jazzu: Ksawery Wójciński

I 10 lat Etheru Jazzu minęło!

Ważnych 10 lat. Dla mnie, jazzu… tak naprawdę wszystkiego, co wokół się działo. To był niezwykle ciekawy czas, w którym diametralnie zmieniła się nasza rzeczywistość.

Zanim Ether Jazzu ulegnie zmianie, zgodnie z wymogami czasu, w którym rzeczywistość wirtualna także ulega zasadniczym przemianom, zapraszam na 10 wywiadów, które postanowiłem przeprowadzić na 10-lecie mojego blogu.

A porozmawiam przede wszystkim z artystami, z którym bardzo często miałem okazję spotykać się w ostatnich dziesięciu latach. Z niektórymi udało mi się nagrać wiele wywiadów, które można odnaleźć na moim kanale YT.

https://www.youtube.com/@etherjazzu7315

Z innymi wielokrotnie widziałem się na koncertach, słuchałem ich muzyki, ale jakoś nie było czasu, albo miejsca na włączenie kamerki.

Wszystkie wywiady do tej serii nagrywam w tym roku, co nie oznacza, że natychmiast publikuje. Każdy będzie miał swój czas, aby mógł odpowiednio wybrzmieć, zanim pojawi się następny, pokazujący kolejnego niezwykle ciekawego artystę.

Tym razem zapraszam na spotkanie z Ksawerym Wójcińskim. Być może jedynym, występującym w serii 10 Wywiadów na 10-lecie Etheru Jazzu, z którym nigdy wcześniej nie nagrywałem wywiadów. Wielokrotnie rozmawiałem, ale… jakoś się nie składało. Od dawna wiedziałem, że musi ten moment w końcu nastąpić. I nastąpił. Kiedy? Proszę spojrzeć za okno podczas słuchania. Był moment, musiałem go spontanicznie wykorzystać.

Tak, czas leci, ale Ksawery Wójciński w pewien sposób pozostaje niezmienny i charakterystyczny. Przez lata nieustannie się zmienia, rozwija, dojrzewa – to prawda. Pozostaje jednak sobą, zachowując wszystko, co stanowi o jego wyrazistości i oryginalności. I właśnie o tym rozmawiamy w wywiadzie poniżej, a że to pierwsze nasze takie nagrywanie, stąd też dłuższa pogawędka nam wyszła:).

Panie i Panowie, myślicie, że znacie Ksawerego Wójcińskiego? To go poznajcie naprawdę:

Poleć znajomym / udostępnij: