Piotr Bielawski Radio

Ether jazzu – blog na temat muzyki Piotra BielawskiegoPiotr Bielawski Blog:

10 Wywiadów na 10-lecie Etheru Jazzu: Nikola Kołodziejczyk

I 10 lat Etheru Jazzu minęło!

Ważnych 10 lat. Dla mnie, jazzu… tak naprawdę wszystkiego, co wokół się działo. To był niezwykle ciekawy czas, w którym diametralnie zmieniła się nasza rzeczywistość.

Zanim Ether Jazzu ulegnie zmianie, zgodnie z wymogami czasu, w którym rzeczywistość wirtualna także ulega zasadniczym przemianom, zapraszam na 10 wywiadów, które postanowiłem przeprowadzić na 10-lecie mojego blogu.

A porozmawiam przede wszystkim z artystami, z którym bardzo często miałem okazję spotykać się w ostatnich dziesięciu latach. Z niektórymi udało mi się nagrać wiele wywiadów, które można odnaleźć na moim kanale YT.

https://www.youtube.com/@etherjazzu7315

Z innymi wielokrotnie widziałem się na koncertach, słuchałem ich muzyki, ale jakoś nie było czasu, albo miejsca na włączenie kamerki.

Wszystkie wywiady do tej serii nagrywam dokładnie w roku 2023, czyli jubileuszu Etheru Jazzu. Każdy będzie miał swój czas, aby mógł odpowiednio wybrzmieć, zanim pojawi się następny, pokazujący kolejnego niezwykle ciekawego artystę.

Tymczasem przyszedł czas, by wreszcie po latach porozmawiać z Nikolą Kołodziejczykiem, z którym nie widzieliśmy się od dawna, a wcześniej przeprowadziliśmy przecież wiele rozmów przy okazji chociażby sesji nagraniowych, które miałem okazje organizować na potrzeby audycji radiowej.

Nikola zawsze mnie zaskakiwał – i zaskakuje, jak się za chwilę okaże w wywiadzie zamieszczonym poniżej. Tak, zaskakiwał i zadziwiał swoimi pomysłami. Pamiętam, jak poprosiłem, aby stworzył orkiestrację do piosenki, którą miała wykonać Orkiestra Grohmana z Łodzi. Dodatkowo wykonał także orkiestrację utworu swojej żony – Agi Kiepuszewskiej. Obie zostały nagrane, po czym umieszczone na wydanej składance ze wspomnianych sesji świątecznych.

Z niezwykłym oczekiwaniem usiadłem po kilku latach obok niego, będąc wręcz pewnym, że w tak zwanym międzyczasie naprawdę wiele musiało się wydarzyć w jego życiu. I nie myliłem się, ale o wszystkim niech opowie sam Nikola Kołodziejczyk:

Poleć znajomym / udostępnij: